WWW.UK.X-PDF.RU

БЕЗКОШТОВНА ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА - Книги, видання, автореферати

 
<< HOME
CONTACTS




Продажа зелёных и сухих саженцев столовых сортов Винограда (по Украине)
Тел.: (050)697-98-00, (067)176-69-25, (063)846-28-10
Розовые сорта
Белые сорта
Чёрные сорта
Вегетирующие зелёные саженцы

Продажа зелёных и сухих саженцев столовых сортов Винограда (по Украине)
Тел.: (050)697-98-00, (067)176-69-25, (063)846-28-10
Розовые сорта
Белые сорта
Чёрные сорта
Вегетирующие зелёные саженцы

«Мета. Формувати в учнів знання про ненаголошені [е], [и] в коренях слів, що перевіряються наголосом. Розвивати фонематичний слух та орфографічні навички третьокласників. Виховувати ...»

Дерій Людмила Павлівна

Вчитель початкових класів

Переяслав - Хмельницької

ЗОШ І - ІІІ ступенів №4

Предмет: Українська мова

Клас: 3

Розділ: Будова слова

Тема. Вимова і правопис слів з ненаголошеними [е], [и] в коренях.

Ненаголошені [е], [и], які перевіряються наголосом.

Мета. Формувати в учнів знання про ненаголошені [е], [и] в коренях слів,

що перевіряються наголосом. Розвивати фонематичний слух та

орфографічні навички третьокласників. Виховувати культуру мовлення, любов до рідної мови.

Обладнання.1.Таблиця «Ненаголошені [е],[и] в коренях слів, що перевіряються наголосом. 2. Мультимедійна дошка або телевізор.

3.Магнітофонний запис тексту. 4. Інтерактивна гра «Так чи н і?» 5. Гра «Мікрофон». 6. Сюжетні малюнки на тему золотої осені.

Хід уроку І. Організаційна частина.

Учитель. Доброго ранку.

Учні. Доброго ранку! Доброго ранку,, люди, дерева, поля.

Доброго ранку, доброго ранку, рідна країно моя!

[Введите текст] Учитель. Зверніть увагу, хоч надворі пізня осінь, а ще залишилися листочки на деревах. Крізь хмаринки пробивається несміливий сонячний промінчик, і десь, чути голосок синички. А на яких деревах і кущах залишились листочки?

Учні. На плакучій вербі, на дубі.

Учитель. А які дерева та кущі залишили птахам та звірятам свої плодидарунки?

Учні. Горобина червона, калина, шипшина.

Учитель. Отже, подивіться у вікно, посміхніться небу, хмаринкам і приступаємо до роботи. Давайте придумаємо девіз нашого сьогоднішнього уроку.

Учні. – Завжди вперед.

Назад ні кроку.

– Горіти в праці і в навчанні.

- Мову материнську вивчай, Україну прославляй!

- У шкільному дружнім крузі книги – найкращі друзі.

( Учитель записує на дошці той девіз, який учні вважають найдоречнішим) ІІ. Виявлення знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання Учитель. Ви одержали домашнє завдання скласти розповідь за опорними словами « У бібліотеці». Перевіримо, як ви справились із цим завданням. Призначимо інспектора. Які будуть пропозиції?

( Учні дають свої пропозиції і колегіально вибирають інспектора).

Орієнтовні учнівські розповіді.

У бібліотеці [Введите текст] У вихідний день я побував у шкільній бібліотеці. Там багато цікавих книжок.

Я люблю читати про пригоди та фантастику. З особливою цікавістю я читаю твори М.Носова. Часто радію за героїв, сміюся із їхніх вчинків.

Найцікавіше розповідаю мамі.

Я впевнений, хто багато читає, той багато знає.

У бібліотеці В Україні безліч бібліотек. У нашій шкільній бібліотеці теж кожен може знайти книжку, яка його цікавить. Я люблю книжки з ілюстраціями.

У мене навіть є своє улюблене місце біля віконця. Особливо мене цікавлять книжки про тварин. Багато дізнався я про повадки диких звірів, про перелітних птахів. Особливо мені сподобалось оповідання К.Паустовського «Борсуків ніс».

–  –  –

Кожна книжка – це скарбниця людської думки.

У нашій школі теж є велика бібліотека. У ній затишно і тепло.

Рядочками стоять столи для читачів. Лариса Юріївна завжди ознайомить нас із новинками дитячої літератури.

Надзвичайно цікаво читати мені про космічні польоти, космонавтів.

Я теж хочу стати космонавтом. А ще мрію відкрити свою нову зірку.

Бережіть книгу! Читайте, « і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь».

Учитель. Інспектор вислухав ваші розповіді і якого висновку дійшов, ми зараз і послухаємо.

( Інспектор оголошує свої враження).

[Введите текст]

2.Оцінювання робіт.

(Учитель переглядає роботи учнів, робить висновки щодо охайності виконаних робіт) ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Проектування слів гр…би, в…сна, с…ло, ч…сло, з…мля.

2. Робота в парах.

Учитель. Зараз подискутуйте в парах, які б букви ви вставили у поданих словах. Але перед цим послухайте, як я вимовлятиму Їх.

(Учні працюють в парах і озвучують по-черзі свої висновки) Учні. У словах гриби, число ми чуємо не то [и], не то [е].

У словах весна,земля,село ми чуємо не то [е], [ Учитель А тепер ми з’ясуємо, як же правильно вимовляти ці слова і яку букву писати в них.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Робота з підручником.

Учитель. Самостійно прочитайте правило с.85.

а) Читання мовчки;

б) читання вголос окремими учнями;

в) пояснення учнів як вони зрозуміли правило;

г) формулювання правила вчителем.

Під час письма слова з ненаголошеними [е], [и] треба перевіряти наголосом. Щоб знати, яку букву ( е чи и ) писати в ненаголошеному складі кореня, треба змінити слово або дібрати до нього спільнокореневе так, щоб ненаголошений голосний став наголошеним.

Наприклад: земля– землі, життя - жити.

2.Підсумок учителя.

То ж у вимові ненаголошений звук [е] наближається до [и], а [Введите текст] [и] наближається до [е]. Давайте правильно вимовимо ці слова. Але ж правило нам говорить, що під час письма ненаголошені [е], [и] треба перевіряти наголосом, тобто змінити слово або підібрати до нього спільнокореневе так, щоб ненаголошений голосний став наголошеним.

Отже, гриби - гриб село - села весна – весни число – числа земля – землі.

V.Робота в зошитах.

Учитель. Сядьте правильно і запишіть число, класна робота.

Яка зараз пора року? Які осінні місяці ви знаєте?

Каліграфічна хвилинка Ос жо ча іб нь іє Осінь, осінь ! Лист жовтіє.

Часто дрібний дощик сіє.

Зверніть увагу на з’єднання елементів букв, нахил.

VІ. Тренувальні вправи.

1.Робота над вправою. Вправа 196.

Учитель. Прочитайте вимогу до вправи. Прочитайте саму вправу. Хто автор цих слів?

Небо ясне, степ – як море, трава зеленіє, льон синіє, гречка пахне, пшениця жовтіє.

Учні. Леонід Глібов.

[Введите текст] (Учні працюють згідно вимог)

2. Перевірка виконання вправи учнями.

Учитель. Чому у слові зеленіє написано дві букви е. Як перевірити написання?

Учні. Зеленіє - зелень зеленіє – зелені синіє – сині 3. Інтерактивна гра « Так чи ні ? »

Учитель. В слові озеро пишеться буква е. Так чи ні?

Учні. Так.

Учитель. В слові вишневий пишеться буква е. Так чи ні ?

Учні. Ні.

Учитель. Чому?

Учні. Тому, що перевірне слово ви ш н і.

Учитель. У слові стебло пишеться буква е. Так чи ні?

Учні. Так. Тому, що перевірне слово стебла.

Учитель. У слові темніє пишеться буква и. Так чи ні ?

Учні. Ні. Тому, що перевірне слово темно.

Учитель. У слові листок пишеться буква и. Так чи ні?

Учень. Так. Перевірне слово лист.

Учитель. У слові верба пишеться буква е. Так чи ні?

Учень. Так. Тому, що перевірне слово верби.

4. Самостійна робота.

а) Виконання вправи 198.

( Списати. У виділених слова підкреслити букви, що позначають ненаголошені звуки [е], [и]. Поставити наголоси ).

б) Перевірка самостійної роботи.

5. Списування загадок.

Учитель. Прочитайте загадки і відгадайте їх. Спишіть, вставляючи [Введите текст] пропущені букви.

1) Біле – не сніг, з…лене – не луг, кучеряве – не людина. (Береза).

2) Ніхто не лякає, а вони тр…мтять. (Листя).

3) Весь вік пише, а само неп…сьменне. (Перо).

Учитель. Прочитайте і поясніть написання слів із пропущеними буквами.

–  –  –

VІІІ. Творча робота за сюжетними малюнками та опорними словами. Твір – мініатюра «Золота осінь»

( На дошці вивішена серія сюжетних малюнків та записані опорні слова: зелені листочки, червоними та жовтими барвами, теплим килимом, зими. За ними учні складають твір – мініатюру і записують його в зошити).

Золота осінь Ось і настала золота осінь. Останні зелені листочки розфарбувала вона червоними та жовтими барвами. Земля вкрилася теплим килимом.

Вона із сумом чекає зими.

ІХ. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон»

[Введите текст] Учитель. Діти, зараз пограємо у гру «Мікрофон». Ви повинні озвучити те, що ви найкраще запам’ятали із сьогоднішнього уроку і що вам найбільше сподобалось.

( Учитель підносить мікрофон до учнів і слухає їхні відповіді).

Учитель. А тепер у ролі професора тут у мене біля столу виступить той, хто запам’ятав правило перевірки ненаголошених голосних [е], [и] під час письма.


Купить саженцы и черенки винограда

Более 140 сортов столового винограда.


Х. Домашнє завдання.

Вивчити правило с.85 та виконати вправу 200.

[Введите текст]

–  –  –

Предмет: Українська мова Клас: 3 Розділ: Будова слова.

Тема. Вимова і правопис слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками.

Мета. Вчити правильній вимові та грамотному написанні слів із дзвінкими та глухими приголосними в кінці та в середині слів. Розвивати фонематичний слух та орфографічні навички, виховувати почуття колективізму в роботі у парах та в групах.

Обладнання. 1. Таблиця «Дзвінкі та глухі приголосні звуки в кінці та в середині слів». 2.Гра « Мікрофон». 3. Картки для роботи в парах. 4.Текст « Гостя », який читається на фоні музики П.Чайковського « Пори року».

5. Гра « Так чи ні ?» 6. Сигнальні картки.

Хід уроку І. Організаційна частина та психолого – емоційна хвилинка.

Учитель. Доброго ранку.

Учні. Доброго ранку! Доброго ранку, люди, дерева, поля.

Доброго ранку, доброго ранку, рідна країно моя!

[Введите текст] Учитель. Що цікавого ви помітили в навколишній природі коли йшли до школи?

Учні. Із дерев опадає останнє листя, не чути співу птахів. Хмари наздоганяють одна одну, поспішаючи закрити сонечко.

Учитель. Про що це свідчить ?

Учні Що закінчуються останні дні пізньої осені.

ІІ. Виявлення знань учнів в ході перевірки домашнього завдання.

1. Словниковий диктант.

Директор, апетит, горизонт, кермо, медаль, депутат.

Перевірка словникового диктанту.

2. Перевірка вправи 216.

Читання учнями вправи.

Учитель. Прочитайте як ви позначили основу і закінчення у дібраних спільнокореневих словах. Скажіть, як перевірити написання слів з ненаголошеними [ е ], [ и ], що не перевіряються наголосом.

ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

ег аз аж об зр ко Легко сказати, але важко зробити.

( Учні пояснюють зміст прислів’я).

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Актуалізація опорних знань учнів.

Учитель. Які звуки є в українській мові?

Учні. Голосні і приголосні.

Учитель. Які бувають приголосні?

Учні. Приголосні бувають дзвінкі і глухі, тверді і м’ які.

Учитель. Вимовте приголосні звуки позначені поданими буквами і буквосполученнями.

( Букви та буквосполучення написані на дошці кольоровою крейдою).

[Введите текст]

–  –  –

[Введите текст] підкреслюючи орфограми).

1. Червона ягі…ка, але на смак гірка.

2. Ле…ко сказати, але ва…ко зробити.

3. Ло…к а дьо… тю зіпсує бочку меду.

2) Учитель. Випишіть в перший стовпчик слова, в яких виділені букви позначають глухі звуки, а в другий – дзвінкі.

Пригадайте! Коли вимовляємо дзвінкі приголосні звуки, чуємо голос і шум, а коли вимовляємо глухі, то чуємо тільки шум.

Колодка, стежка, скибка, сад, суп, сніг, мороз,обід, лікті, хатка, редька.

3) Виконання вправи 218.

Учитель. Почитайте вимогу до вправи.

- Поясніть, як ви її зрозуміли.

Перевірка виконання вправи.

Фізкультхвилинка.

Взяли кулько дружно в руки І давай щосили дути, Потім кульки ми пустили Вони швидко полетіли.

5. Гра – завдання « Впіймай дзвінкий і глухий приголосний звук в кінці слова та складу».

(Тихо звучить музика із альбому П. Чайковського «Пори року», і на фоні музики учитель читає текст.

ГОСТЯ Готувалися до її приходу. Старалися. І… не зустріли. Прийшла опівночі. Тихесенько. Навіть вітру не розбудила.

Тільки щільніше укрила:

хай поспить. Нагасався, либонь, за вчора…А він, неборак, сопе – посопує собі в кущах, аж купа сухого листя під ним ворушиться.

Помилувалася мирним сном вітру. Покружляла в саду. М’якенько [Введите текст] ступаючи, обійшла хату. Біленьким пасмочком призьбу застелила. На кожну шибку картину нову наміряла. Поки місяць на Чумацькому Шляху барився, скрізь порядки навела. По - своєму. Чисто-чисто. Ніхто й не почув. Уже вранці всі здивувалися. Чи ба! Виглядали її, як гостю, а вона – господинею… Ну й зима! З характером!

Учитель. Які слова ви впіймали?

Учні. Прийшла, опівночі, тихесенько, навіть, вітру, розбудила, укрила, поспить, нагасався, либонь, неборак, мирним, вітру, обійшла, біленьким, пасмочком, призьбу, кожну, шибку, картину, барився, скрізь, порядки, чисто, ніхто, почув, вранці, гостю, характером.

6. Творча робота. ( На картках написані слова хліб, дід, мороз, друг, гриб, зуб, паморозь, стежка, ліжко, гарбуз).

Завдання.

1) Прочитай слова. Скажи, які виділені букви позначають глухі звуки, а які - дзвінкі.

2) Перевірка.

3) Робота в групах.

Учитель. Складіть речення із словами стежка, сад, сніг, пиріг.

1) Учні читають складені речення.

2) Вчитель слідкує за правильною вимовою слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками. (Найкраще речення один з учнів записує на дошці, а решта учнів класу – у зошитах.

7. Малюнковий диктант в поєднанні з грою « Так чи ні? »

( Вчитель показує предметні малюнки рибка, казка, хатка, дубки, ліжко).

Учитель. У слові стежка чуємо звук [ ж ] і позначається він буквою «же». Так чи ні ? Сигналізуйте мені карткою.

( Аналогічна робота проводиться з усіма словами).

[Введите текст] ІV. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон».

Учитель. Що ми вивчали на сьогоднішньому уроці української мови?

Учні. Вимову та правопис слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками.

Учитель. З чого ж складаються дзвінкі приголосні.

Учні. З голосу і шуму.

Учитель. Що чуємо коли вимовляємо глухі приголосні звуки?

Учні. Ми чуємо тільки шум.

Учитель. Яких приголосних звуків більше в українській мові дзвінких чи глухих?

Учні. Дзвінких.

( Один із учнів виходить до дошки і показуючи букву називає звук, який вона позначає).

Учитель. То чому ж наша мова така барвиста, милозвучна, солов ’їна.

Учні. Тому, що в ній більше дзвінких приголосних, ніж глухих.

V. Домашнє завдання.

Вивчити правило с.93, вправа225.



 
Похожие работы:

«ЛІНГВОДИДАКТИКА УДК 378. 14+811-057.87 Н. П. ЖОВТЮК ЗМІСТ НАВЧАННЯ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО ДІАЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ МЕДИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ Досліджено зміст навчання іншомовного професійно спрямованого діалогічного мовлення студентів-медиків. Уточнено й охарактеризовано компоненти змісту навчання професійно спрямованого іншомовного діалогічного мовлення студентів мовних спеціальностей (предметний і процесуальний). Ключові слова: професійно спрямоване діалогічне мовлення, зміст, уміння....»

«коня (давньоіндійський ритуал avamedha, паралелі з латинським caput equ). Водночас коня включено до рештків таких реконструйованих праіндоєвропейських міфів: 1) про божественних близнюків (грецьких Діоскурів – Кастора і Полідевка, давньоіндійських Ашвінів), 2) про протистояння бога сонця і змія, про бога-коваля, помічника бога сонця; 3) про світове дерево. Так само відчутні залишки оберегової функції назви коня – головно в номінуванні головних героїв чарівної казки і паралелі цьому в інших...»

«Іванченко Євгенія доктор педагогічних наук, професор кафедри вищої математики та інформаційних технологій, Одеський інститут фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ЯК ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНА ЗАСАДА СИСТЕМИ ІНТЕГРАТИВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ У статті визначено сутність феномену «система інтегративної професійної підготовки майбутніх економістів»; у межах системного підходу з’ясовано системотвірний чинник названої...»

«МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ (назва навчальної дисципліни) ПРОГРАМА навчальної дисципліни напрям підготовки: 6.020102 «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» (шифр і назва напряму підготовки) Факультет Культурології Київ – 2014 РОЗРОБЛЕНО ТА ВНЕСЕНО: Київським національним університетом культури і мистецтв РОЗРОБНИКИ ПРОГРАМИ: Шипота Г.Є., кандидат педагогічних наук, доцент, проф. з/н Програму...»

«Міністерство освіти і науки, молоді та спорту україни Маріупольський державний університет ВІСНИК МАРІУПОЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ СЕРІЯ: ІСТОРІЯ. ПОЛІТОЛОГІЯ ЗБІРНИК НАУКОВИХ ПРАЦЬ Головний редактор чл.-кор. НАПН України, д. політ. н., проф. К.В. Балабанов Засновано у 2011 р. ВИПУСК 1 МАРІУПОЛЬ 2011 ВІСНИК МАРІУПОЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ СЕРІЯ: ІСТОРІЯ. ПОЛІТОЛОГІЯ, 2011, №1 УДК 3(05) Вісник Маріупольського державного університету. Серія: Історія. Політологія Збірник наукових...»

«ОБГОВОРЮЄМО ПРОБЛЕМУ освітньої тактики формування культури учіння як результату цілеспрямованих та взаємопов’язаних дій учителя й учнів на матеріалі відповідного підручника. ЛІТЕРАТУРА 1. Андриевская В. В. О психологических основах преподавания иностранного языка в 4 классе общеобразовательной школы / В. В. Андриевская // Иностранные языки в школе. – 1981. – № 4. – С. 50–53. 2. Гальскова Н. Д. Теоретические основы образовательной политики в области подготовки учащихся по иностранным языкам:...»

«ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА IVAN FEDOROV BOOK CHAMBER КНИЖКОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ OF UKRAINE, STATE RESEARCH імені ІВАНА ФЕДОРОВА INSTITUTION Національна National бібліографія України bibliography of Ukraine ЛІТОПИС BOOK КНИГ CHRONICLE Державний бібліографічний State Bibliographic покажчик України index of Ukraine № 24 № 2 Грудень 2011 Desember, 201 (18168—19157) (18168—19157) Виходить 2 рази на місяць Issued semimonthly Видається з 1924 року Published since 19 Київ • 2011 Kyiv • 2011 Національна...»

«Національний лісотехнічний університет України Виходячи з цього, сьогодні найбільш зацікавленими у проведенні екологічного аудиту є іноземні інвестори та самі підприємства (для отримання іноземного фінансування). Таким чином, заходи, які вживають на державному рівні у поєднанні з тенденціями на ринку, підвищення рівня свідомості і культури господарювання сучасних керівників призведуть до того, що українські підприємства широко застосовуватимуть принципи екологічного аудиту, який є важливою...»

«Українська бібліотечна асоціація Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти Головний тренінговий центр для бібліотекарів Т. Якушко, Т. Ярошенко ТехНолоГії Веб 2.0 длЯ бібліоТеК і КориСТУВачіВ: НоВі можлиВоСТі розВиТКУ бібліоТечНоГо СередоВища Посібник для тренерів за Програмою Підвищення кваліфікації Київ–201 «Самміт-Книга» УДК 02:004.77](075.9) ББК 78.34я7 Я49 Якушко Т.О. Технології Веб 2.0 для бібліотек і користувачів: нові...»

«Дзюба О.С. * (м. Одеса, Україна) УДК 007 : 304 : 004.9 ЕМОЦІЙНА СКЛАДОВА МЕДІАКОМУНІКАЦІЇ: АНАЛІЗ РЕАКЦІЇ СПОЖИВАЧІВ НА АГРЕСІЮ В РЕКЛАМІ У статті наведена коротка характеристика застосування шокових прийомів у сучасній рекламі. Приведені дані первинного опитування населення відносно впливу шокових елементів на споживачів. Виявлено основний емоційний спектр, спричинений застосуванням шокових елементів. Ключові слова: шокові прийоми, реклама, суспільство, емоції, аналіз. В статье приведена...»




Продажа зелёных и сухих саженцев столовых сортов Винограда (по Украине)
Тел.: (050)697-98-00, (067)176-69-25, (063)846-28-10
Розовые сорта
Белые сорта
Чёрные сорта
Вегетирующие зелёные саженцы


 
2013 www.uk.x-pdf.ru - «Безкоштовна електронна бібліотека»